Главная Клуб "Козацтво" Козацький флот
Початок відродження козацького флоту
 
  32На передодні свята - Дня Військово-Морських сил України - на мальовничому березі славетного Дніпра - Славути відбулася велика подія в історії нашої країни. Це свято відкриття першої на Україні дитячо-юнацької козацької флотилії імені легендарного гетьмана Петра Сагайдачного, відомого козацького мореплавця, військового генія, який переміг сильний турецький флот. З появою на отаманстві в Січі Петра Сагайдачного розпочалася справді нова епоха в формуванні українського військового мистецтва. Йому притаманні такі риси характеру, як сміливість, несподіваність та руйнівність походів, рівних яким не було ні до, ні після Сагайдачного. Тому саме його ім'я носить відтепер козацька дитячо-юнацька флотилія, організатором заснування якої виступила «Половицька Січ» Січеславського округу МГО «Козацтво Запорозьке», яка об'єднала 20 козацьких куренів Дніпропетровської області.
Робота по відродженню козацьких традицій розпочалася задовго до створення флотилії. Спочатку серед юнаків проходили поетапні змагання «Козацькі розваги», які стали вже традиційними. Вони наповнені духовним та фізичним вдосконаленням: гирьовий спорт, футбол, настільний теніс, шашки та шахи, перетягування жердини, силова гімнастика, козацьке двобор'я. Це була і пошукова робота історичних знань та подій, пов'язаних з життям та побутом козаків минулого часу, їх обрядів. Це ретельне вивчення та дослідження біографічних даних відомих козацьких діячів минулих століть. Чи малу допомогу протягом всього часу нашій діяльності надавали підприємці TOB «С.Л.Г.», «Вініл», «Ніктранс», депутат Верховної Ради Л.Г.Сергієнко.
Вивчаючи пошукову та історичну діяльність козацького руху, зародилась мрія пройти по тих місцях бойової  33 слави, де воював Петро Сагайдачний на Чорному морі -Туреччина, Болгарія та інші з покладанням вінків в ознаку шанування пам'яті героїв. Юнаки ретельно вишкірювали човни, люб'язно надані спортивно-парусним та культурно етнографічним клубом «Січ» під керівництвом Олександра Василенка, а Січеславський округ Міжнародної Громадської Організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з Миколою Гордієнко є колективним членом клубу «Січ», де до речі, і відбулося відкриття морської дитячо юнацької козацької флотилії ім. П.Сагайдачного. Юнаки продемонстрували свої здібності в греблі на човнах, плаванні, кросі, перетягуванні канату та інших видах спорту, традиційних для козаків.
На завершення учасники та гості свята відкуштували смачного козацького кулішу, який приготували самі козачата.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить