Главная

Межрегіональний етно фестиваль обрядів и оберегів «Pasika Sirka»

       На Дніпропетровщині вперше відбувся Міжрегіональний етно фестиваль обрядів и оберегів «Pasika Sirka». І ми – педагогічний та учнівський колективи на чолі з директором ДПТНЗ «Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти» Віктором Марковичем Кривозубом прийняли активну участь у заході, що проходив у Томаківському районі, в місцях розташування історичних пам’яток України, Запорозьких Січей. Програма фестивалю максимально занурила нас в атмосферу часів славетного Отамана Івана Сірка. Відвідали майстер-класи з виготовлення оберегів від народних умільців та від школи гри на этно-барабанах. Спостерігали за обрядовими діями, козацьким коло, інтерактивами «Козацькі розваги», стали учасниками конкурсів «Супер-козак», бою «лава на лаву» для дорослих і «штовхач» для дітей.

         Одним словом брали участь у всьому, що символізувало стиль життя і дух українського народу. На сцені демонстрували своє мистецтво військовий оркестр «Наша зброя – музика!», вихованці школи бойового мистецтва «Спас» та спортсмени «Олімпійської паланки» громадської організації «МГО Кодацьке військо Запорозьке» та художньо-самодіяльні колективи Дніпропетровської області, а також спеціальними гостями фестивалю були Народна артистка України Валентина Коваленко, Гурт «Медовий полин» і Гурт «Запорозькі тулумбаси». А родзинкою фестивалю стало захоплююче видовище виступу козаків з м. Нікополь, які вдало продемонстрували джигітовку на конях, максимально відтворивши події минулих років. Також вразило наших учнів та педагогів байкар-шоу та вогняне піротехнічне шоу.

         Дуже вдячні організаторам фестивалю за добру ідею, ґрунтовну підготовку та увагу до всіх учасників заходу. І особливі слова вдячності Голові обласної ради Глібу Олександровичу Пригунову та Першому заступнику Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олегу Миколайовичу Кужману за підтримку і допомогу в організації фестивалю у національному дусі, за невимушену атмосферу, що дозволила відчути на «смак» українську культуру, пізнати наші традиції, показати дітям, якими були наші пращури, як вони віддано захищали свою землю и поважали один одного та ще більше закохатися в Україну, повертаючи нас до національних традицій, зберігаючи та розвиваючи мистецтво, плекати все українське!!!

фото 1, фото 2, фото 3