Главная Методичний кабінет Звіт по тижню іфсторії

Звіт по тижню історії


    З 14 по 18 жовтня 2019 року в Дніпровському регіональному центрі професійно-технічної освіти проходив тиждень історії, присвячений Дню Захисника України, Дню Українського Козацтва, який відмічався 14 жовтня.

    Впродовж тижня історії пройшло чимало цікавих та змістовних заходів.

 10 жовтня 2019 року здобувачі освіти разом з викладачем Швидкою О.М. долучилися до патріотичного заходу – «Уроку мужності», у форматі он-лайн, який відбувся за участю Героя України Ігоря Гордійчука. На уроці приділялася увага українській армії, формуванні позитивного іміджу солдата, розповідалось про героїчні подвиги українських військових. Присутні учні могли задати запитання, які їх цікавили, та особисто подякувати героям, які мужньо нас захищають. (фото 1).

15 жовтня 2019 року відбулося відкриття тижня історії, знайомство здобувачів освіти із заходами тижня. Була проведена лінійка, яку підготували учні групи 8 та 10. (фото 2)

Протягом тижня проходив конкурс стінних газет, малюнків, презентацій, творчих проєктів до Дня Захисника України.

   Перегляд документальних, художніх стрічок про захист території України від посягань інших держав.

Заплановано відвідування музею АТО (22 жовтня 2019 року).

16 жовтня 2019 року серед здобувачів освіти І та ІІ курсів було проведено Анкетування до Дня захисника України – 2019 р.

   Питання до аналізу:

-Чи розуміють  учні поняття незалежна держава?

-Як учні ідентифікують себе з незалежністю України?

-Чи знають, що означає для громадянина, втрата державності в Україні?

-Чи розвинуте в учнів почуття патріотизму; як вони розуміють це поняття і емоційний стан.

   Проаналізувавши відповіді учнів, можна зробити висновок, що більшість учнів розуміють поняття незалежна держава, самостійна та суверенна Україна. Значною мірою ідентифікують себе з незалежністю України та її героїчним історичним минулим. Здобувачі освіти як громадяни чітко розуміють, що таке втрата державності в Україні, особливо враховуючи трагічний досвід минулого та багатовічну боротьбу з поневолювачами для здобуття незалежності.

   Протягом тижня учні приймали участь у Вікторині, на знання історії українського козацтва.

16 жовтня 2019 року відбулося засідання учнівського євро клубу «Ukraine. Europe. World.», під час якого волонтери клубу переглянули відео журнал з патріотичного виховання на тему:«Учасники АТО нашого краю», де познайомилися з життям сучасного героя, випускника Центру – Сергієм Калитюком. (фото 3)

    Національно – патріотичне виховання є важливим засобом громадянської освіти. З метою розвитку пізнавальних інтересів в галузі історичної науки, формування у здобувачів освіти позитивного ставлення до вивчення суспільних предметів в учбовому закладі було проведено інтегрований захід предметів «Історія України» та «Захист Вітчизни» з переглядом документальних, художніх стрічок про захист території України від посягань інших держав. Здобувачі освіти жваво обговорювали проблемні питання, дискутували. Це розвиває зацікавленість у вивченні навчальних предметів, розвиває творчі здібності, логічне та аналітичне мислення, вміння висловлювати та відстоювати власну думку формуючи почуття патріотизму, соціальної активності та готовності до захисту України. (фото 4)

    В рамках тижня історії, 17 жовтня 2019 року викладачі Швидка О. М. та Ситченко Ю.В. взяли участь у заходах обласної секції викладачів суспільних дисциплін та долучилися до  краєзнавчої – екскурсії.

    Метою навчально-пізнавальної екскурсії стало поглиблене вивчення історії рідного краю, яке було присвячене 371- річниці битви під Жовтими Водами та перемоги козацького війська над польським військом у 1648 р. під проводом Гетьмана України  Б. Хмельницького. По завершенні екскурсії педагоги пройшли тестування та отримали сертифікати. (фото 5)

18 жовтня 2019 року між здобувачами освіти першого курсу 10 та 16 групи відбулося проведення Історичного квесту, присвяченого Дню Захисника України, Дню українського козацтва. Під час змагань учні переконалися, що ми є нащадками славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків. (фото 6, фото 7)

    Наприкінці тижня відбулося підведення підсумків тижня історії – нагородження найбільш активних учнів. (фото 8).

 

СПОРТИВНА РОБОТА