Главная Загальний огляд 16 днів проти насильства

16 _Приєднуйтесь до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Упродовж 16 днів, з 25 листопада до 10 грудня, акцентується увага на важливість подолання будь-яких форм насильства у громадській чи приватній сферах, що є порушенням прав людини. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини
pam
Не будьмо байдужими до тих хто поряд! Спільними діями ми можемо відстояти свої права! Насильство в сім’ї є однією з найактуальніших соціальних проблем, з якою зустрічається велика кількість населення. Нині Україна потерпає від жорстокої соціальної і моральної кризи, що, в першу чергу, породжені нестабільною економічною ситуацією. Сімейне насильство в Україні усе ще залишається латентним явищем, яке виходить на поверхню тільки тоді, коли приховати проблему вже неможливо.
25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок. Свято було проголошено 17 грудня 1999 року Генеральною Асамблеєю ООН. Історичною передумовою Дня стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці. За наказом диктатора Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками. ООН запропонувала урядам, міжнародним організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. 11 листопада 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про попередження насильства в сім’ї», цим самим протидія ґендерному насильству стала частиною державної політики. У Міжнародний день боротьби проти насилля над жінками розпочинається щорічна акція «16 днів проти насильства». Ця кампанія проходить не тільки в Україні. Основними завданнями акції є, зокрема, привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. В Україні, за даними досліджень, кожна друга жінка потерпає від насильства в сім’ї, 30% із них стали жертвами у віці до 18 років. Більш ніж половина постраждалих жінок постійно проживають з агресором і не знають, де отримати допомогу. Близько 75% жертв різних видів насильства ні до кого не зверталися за допомогою, решті – допомагали родичі.
Ґендерно-обумовлене насильство, незалежно від форми його прояву (сексуальне, економічне, фізичне чи психологічне насильство, торгівля людьми), викликає серйозне занепокоєння в умовах кризи та становить ризик для територій, уражених військовим конфліктом, може виникнути загострення і так непростої ситуації. Збройний конфлікт – це завжди насильство, його наслідки позначаться, зокрема, і на розповсюдженні домашнього насильства і насильства над жінками, тому, що виникають як матеріальні проблеми, так і проблеми самореалізації, працевлаштування, соціальної адаптації після періоду перебування в екстремальних умовах.
Програма заходів:
-Семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
-Тренінги, бесіди, лекції за наступними темами: «Скажімо “ні” булінгу в шкільному колективі», «Сім’я без насильства», «Толерантний Я», «Конвенція ООН про права дитини».
-Тематичні виставка (малюнки, плакати, фотовиставка): – «Життя без насильства».
-Перегляд фільмів, роликів.
Телефони національної «гарячої лінії» запобігання насильству, захисту прав дитини, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за телефонами (безкоштовно):
Зі стаціонарного тел. по всій Україні: 0 800 500 335 Із мобільного тел.: 386
В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, – на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36.
Національна дитяча «гаряча» лінія – 772
foto
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

СПОРТИВНА РОБОТА