Перша експозиція нашого музею: «ІСТОРІЯ ХЛІБОПЕЧЕННЯ». В ній представлені стародавні предмети побуту, знаряддя праці хліборобів і пекарів. Тут є серп, коса, ціп, різьблений та полив’яний посуд. Руками наших учнів зроблений макет світлиці в селянській хаті: на чільному місті, під іконою стоїть сніп пшениці (перший сніп зжатий серпом з нового врожаю, який повинен стояти до нового врожаю), на столі хліб-сіль, піч – розмальована квітами та гронами калини, в підпіччі лежать дрова. Тут же знайомимось і з історією виникнення хліба.

     В експозиції «ОБРЯДОВИЙ ХЛІБ» представлено хліб, який використовується в різних обрядах. Адже з давніх пір ХЛІБ в великій пошані серед українського народу. Хліб в кожній родині – перший годувальник, дар божий, всьому голова і керівник. Хліб символізує міцну родину, гостинність, добробут. Хліб – це святиня, він вічний символ на землі. Нема жодного обряду без хліба – «До кожного свята – своя посвята» – як говорять в народі.

В експозиції «ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ» представлені матеріали, які не можна стерти зі сторінок нашої історії, стерти з людської пам’яті:  1932-1933 роки голодомору на Україні.

Спішила мати на пшеничне поле,

                            Спішила подумки, насправді –  ледве йшла            

                            Трава посохла ніженьки колола –

                            Не відчувала болю, йшла і йшла…

                                   «Хоч колосочок, хоч зернинок жменьку

                                   Голоднім, спухлім діточкам знайти…-

                                   Шептали губи змучені. – Швиденько…

                                   Синочка й донечку устигнути спасти…»

   Особливе місце в музеї займає експозиція «ХЛІБ ВІЙНИ»…Різним він був, хліб війни. Але завжди був бажаним, як ніяка інша страва.

    В музеї знаходиться  суха, темна скибка хліба. Це добова блокадна норма на одну людину:

– робітникам – 250гр.;

– службовцям,утриманцям і дітям – 150гр.

Наступна експозиція називається: «СУЧАСНЕ ХЛІБОПЕКАРСЬКЕ ВИРОБНИЦТВО».

Народна мудрість говорить: «Немає кращої квітки. Як пшеничний колосок, немає кращого саду за пшеничне поле, немає кращого аромату, ніж запах свіжовипеченого хліба».

В нашій країні випікають більше 800 видів хлібобулочних видів.

В експозиції музею представлений широкий асортимент виробів. Це і улюблені батони дніпропетрівчан –«Любительський», «Гірчичний», «Батон з висівками», а також різний асортимент хлібів: «Сонячний», «Домашній», «Бородинський», «Дворянський» , булочки: «З часником», «Плетінка», «З маком» та інші вироби.

Експозиція «ХЛІБОБУЛОЧНІ ВИРОБИ  НАШИХ УЧНІВ» – це вироби виконані руками майстрів і учнів нашого ліцею. Ми намагаємось бути гідними своєї професії.

Окрасою музею є коровай. Всі вони – витвори мистецтва. Адже ми виховуємо і митців. Це підтверджують і роботи гуртка «Мукосолька».

В широкому асортименті представлені також борошняні вироби: булочний дріб’язок, шишки, косички, колоски, дивні.

Зібрані в нашій музейній кімнаті і творчі роботи учнів: «Хліб в прислів’ях та приказках», «Хліб в віршах та піснях».

Хлібопекарська промисловість не стоїть на місці. Розробляються все нові й нові рецептури хліба. Так один сорт хліба ситніший, другий, навпаки, малокалорійний, третій з вітамінними добавками. Так на сьогодні випікається хліб для полярників, хліб для геологів, гірників, і навіть хліб для балерин.

Але в нашому музеї почесне місце займає «КОСМІЧНИЙ ХЛІБ».

Не забуваємо ми і про історію нашого навчального закладу, його творців і сподвижників. Його здобутки і перемоги.

Як же потрібно відноситись до хліба? Берегти кожен шматочок, кожну скориночку, крихту! Здається чого вона варта? А ви спробуйте оцінити сонячне світло, красу землі, тепло рідного дому! Справжня цінність хліба не обчислюється гривнею. Щоб ми не думали, про що б не мріяли – ХЛІБ СВЯТИЙ.

               Візьму я в руки хліб духмяний,

                   Він не звичайний,   він святий

                       Ввібрав і пісню, й працю в себе,

                                Цей хліб рум’яний на столі.

                                    Йому до ніг вклонитись треба,

                                           Він – скарб найважливіший на Землі!