Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про деякі питання діяльності державних професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровська»  від 15.08.2013 № 1181 та наказу Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Про виконання наказу Міністерства освіти і науки України» від 20.08.2013 № 645/0/212-13 було припинено діяльність Державного професійно-технічного навчального закладу «Дніпропетровський професійний ліцей харчових технологій» шляхом реорганізації (приєднання) до Дніпропетровського навчально-виробничого центру № 2 на Дніпропетровський регіональний центр професійно-технічної освіти. У 2017 році заклад перейменовано ДПТНЗ “Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти”.

ДРЦПТО є державним закладом професійної освіти III рівня акредитації, який здійснює первинну професійну підготовку, професійно-технічне навчання, перепідготовку, підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці. 50% контингенту здобувачів отримують кваліфікацію з інтегрованих професій. 

Протягом часу, змінювалися назви закладу, але не змінною залишалася основна мета та функції – підготовка кваліфікованих робітників для будівництва, автомобільного транспорту, електротехнічної галузі, громадського харчування та хлібопекарської промисловості.

Стратегічною метою діяльності ДРЦПТО є забезпечення права громадян України на професійне навчання, відповідно до покликань, інтересів і здібностей для забезпечення потреб економіки у кваліфікованих, мобільних і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках. На виконання цього завдання у центрі працюють високопрофесійні педагоги під керівництвом директора Оксани БІЛОЇ, 3 педагоги нагороджені знаком «Василь Сухомлинський», 8 педагогів нагороджено знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України – 11, грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації – 37, Дніпропетровської обласної ради – 3. Присвоєно педагогічне звання: «викладач-методист» – 12 педагогічним працівникам, «старший викладач» – 1 педагогу, «майстер виробничого навчання І категорії» – 6, «майстер виробничого навчання II категорії» – 6. Мають кваліфікаційну категорію: «спеціаліст вищої категорії» – 20 викладачів, «спеціаліст  першої категорії» – 4, «спеціаліст  другої категорії» – 2. Освітній процес забезпечують 61 педпрацівник: із них 10 керівників (директор, 2 заступники, 1 завідувач відділення, 2 старших майстри, 3 методисти, 1 керівник фізичної культури), 20 майстрів виробничого навчання, 21 викладач, 3 вихователі, практичний психолог.

Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти це навчальний заклад з проєктною потужністю 1200 осіб, до складу якого входять 3 навчальні корпуси, навчальні майстерні, 2 гуртожитки.

Для забезпечення професійної підготовки робітничих кадрів ДРЦПТО має відповідну навчально-матеріальну базу та земельні ділянки загальною площею 5,2431 га.

Сьогодні центр становить собою навчальний комплекс з трьома корпусами, загальною площею 7065,4 м², що знаходяться за адресами:

49057, місто Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 229;

49033, місто Дніпро, вул. Краснопільська, 8 б;

49107, місто Дніпро, вул. Шинна, 10 а.

Професійно-теоретична підготовка здобувачів освіти здійснюється у 22 навчальних кабінетах, загальноосвітня в 18 кабінетах. Професійно-практична підготовка проходить в 16 навчально-виробничих майстернях та 10 лабораторіях.

Центр має два гуртожитки, загальною площею 6115,7 м², що знаходяться за адресами: вул. Краснопільська, 6 а та вул. Шинна, 10 а, три спортивні зали, три їдальні, три бібліотеки.

З 2002 року колектив центру є постійним учасником міжрегіональних спеціалізованих виставок „Освіта. Кар’єра. Суспільство.” та Міжнародних виставок навчальних закладів „Сучасна освіта в Україні”. Колектив здобув почесне звання „Лідер сучасної освіти в Україні” (2006, 2012);  медалі на міжнародних виставках – золота (2007, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016), срібна (2009, 2010, 2011, 2015), бронзова (2010) та щорічно дипломами „За вагомий внесок в модернізацію національної системи освіти”. (Олена Володимирівна, доповніть)

Участь у міжнародних проєктах:

2005-2010 учасник Україно-канадського проєкту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» освоєно 250 тисяч гривень.

2011-2013 «Забезпечення доступу дітей-сиріт до якісної професійної освіти залучено 96,3 тис. грн.

З 2020 року учасник проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії у партнерстві з Міністерством освіти та науки України. Творчою групою педагогів з залученням роботодавців розроблено навчальний курс «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» з професії «Монтажник систем утеплення будівель», посібник розміщено на сайті МОН «Онлайн-ресурси для учнів профтехів». З вересня 2021 року до робочих навчальних планів професій “Опоряджувальник будівельний”, “Монтажник систем утеплення будівель”, “Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр” імплементовано нові додаткові кваліфікації “Монтаж віконних і дверних металопластикових конструкцій”, “Монтаж плоских покрівель” та  “Монтаж теплових насосів”.

Завдяки участі в проєкті «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності»  благодійним фондом “Людина”  було надано матеріальну допомогу на суму 1247919,56 грн. (встановлено 53 металопластикових вікна,  в трьох кабінетах замінено столи та стільці, придбано ноутбуки, інтерактивний комплект, інтерактивна дошка з проєктором, мережеве обладнання).

У 2024 році ДРЦПТО – один з переможців проєкту  #100майстерень. Це проєкт Міністерства освіти і науки України, метою якого є оновлення 100 майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть здобувачам освіти ефективно та якісно навчатись професій що мають попит в країні. 9481000 млн. грн. виділили ДРЦПТО для оновлення майстерень будівельного профілю.

В наших оновлених майстернях можна буде опанувати наступні професії:                                                                                              

7129 Монтажник систем утеплення будівель;

7139 Опоряджувальник будівельний; 

7133 Штукатур;

7132 Лицювальник-плиточник;

7141 Маляр.                                                                                                            

Завжди в центрі уваги педагогічного колективу є питання національно-патріотичного та фізичного виховання молоді. Підтвердженням цього є:

–  створення у 1975 році  музейної кімнати «Хлібна симфонія»;

–  відкриття у листопаді 2012 року спортивних залів для занять боксом, дзюдо, самбо і сумо.

Успішно працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції.

У сфері проведення патріотичних та спортивних заходів ДПТНЗ «ДРЦПТО» співпрацює з громадськими організаціями: Федерацією козацького традиційного бойового мистецтва «СПАС»; «МГО  Кодацьке військо Запорізьке»; військово патріотичним клубом «АЙДАР»; благодійною громадською організацією  «Міжнародний благодійний фонд «Максимум», благодійною організацією “Благодійний фонд “Право на захист”, благодійною організацією “Благодійний фонд “КАРІТАС” ДОНЕЦЬК”, благодійною організацією “Благодійний фонд “Українська традиція”

ІСТОРІЯ ОФІЦІЙНИХ ЗМІН НАЗВИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ (УСТАНОВИ)