Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про деякі питання діяльності державних професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровська» від 15.08.2013 № 1181 та наказу Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Про виконання наказу Міністерства освіти і науки України» від 20.08.2013 № 645/0/212-13 було припинено діяльність Державного професійно-технічного навчального закладу «Дніпропетровський професійний ліцей харчових технологій» шляхом реорганізації (приєднання) до Дніпропетровського навчально-виробничого центру № 2 на Дніпропетровський регіональний центр професійно-технічної освіти. У 2017 році заклад перейменовано ДПТНЗ “Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти”.
ДРЦПТО є державним закладом професійної освіти III рівня акредитації, який здійснює первинну професійну підготовку, професійно-технічне навчання, перепідготовку, підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці. 50% контингенту здобувачів отримують кваліфікацію з інтегрованих професій.
Протягом часу, змінювалися назви закладу, але не змінною залишалася основна мета та функції – підготовка кваліфікованих робітників для будівництва, автомобільного транспорту, електротехнічної галузі, громадського харчування та хлібопекарської промисловості.
Стратегічною метою діяльності ДРЦПТО є забезпечення права громадян України на професійне навчання, відповідно до покликань, інтересів і здібностей для забезпечення потреб економіки у кваліфікованих, мобільних і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках. На виконання цього завдання у центрі працюють високопрофесійні педагоги під керівництвом директора Оксани БІЛОЇ, 3 педагоги нагороджені знаком «Василь Сухомлинський», 8 педагогів нагороджено знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України – 11, грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації – 37, Дніпропетровської обласної ради – 3. Присвоєно педагогічне звання: «викладач-методист» – 12 педагогічним працівникам, «старший викладач» – 1 педагогу, «майстер виробничого навчання І категорії» – 6, «майстер виробничого навчання II категорії» – 6. Мають кваліфікаційну категорію: «спеціаліст вищої категорії» – 20 викладачів, «спеціаліст першої категорії» – 4, «спеціаліст другої категорії» – 2. Освітній процес забезпечують 61 педпрацівник: із них 10 керівників (директор, 2 заступники, 1 завідувач відділення, 2 старших майстри, 3 методисти, 1 керівник фізичної культури), 20 майстрів виробничого навчання, 21 викладач, 3 вихователі, практичний психолог.
Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти це навчальний заклад з проєктною потужністю 1200 осіб, до складу якого входять 3 навчальні корпуси, навчальні майстерні, 2 гуртожитки.
Для забезпечення професійної підготовки робітничих кадрів ДРЦПТО має відповідну навчально-матеріальну базу та земельні ділянки загальною площею 5,2431 га.
Сьогодні центр становить собою навчальний комплекс з трьома корпусами, загальною площею 7065,4 м², що знаходяться за адресами:
49057, місто Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 229;
49033, місто Дніпро, вул. Краснопільська, 8 б;
49107, місто Дніпро, вул. Шинна, 10 а.
Професійно-теоретична підготовка здобувачів освіти здійснюється у 22 навчальних кабінетах, загальноосвітня в 18 кабінетах. Професійно-практична підготовка проходить в 16 навчально-виробничих майстернях та 10 лабораторіях.
Центр має два гуртожитки, загальною площею 6115,7 м², що знаходяться за адресами: вул. Краснопільська, 6 а та вул. Шинна, 10 а, три спортивні зали, три їдальні, три бібліотеки.
З 2002 року колектив центру є постійним учасником міжрегіональних спеціалізованих виставок „Освіта. Кар’єра. Суспільство.” та Міжнародних виставок навчальних закладів „Сучасна освіта в Україні”. Колектив здобув почесне звання „Лідер сучасної освіти в Україні” (2006, 2012); медалі на міжнародних виставках – золота (2007, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016), срібна (2009, 2010, 2011, 2015), бронзова (2010) та щорічно дипломами „За вагомий внесок в модернізацію національної системи освіти”. (Олена Володимирівна, доповніть)
Участь у міжнародних проєктах:
2005-2010 учасник Україно-канадського проєкту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» освоєно 250 тисяч гривень.
2011-2013 «Забезпечення доступу дітей-сиріт до якісної професійної освіти залучено 96,3 тис. грн.
З 2020 року учасник проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії у партнерстві з Міністерством освіти та науки України. Творчою групою педагогів з залученням роботодавців розроблено навчальний курс «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» з професії «Монтажник систем утеплення будівель», посібник розміщено на сайті МОН «Онлайн-ресурси для учнів профтехів». З вересня 2021 року до робочих навчальних планів професій “Опоряджувальник будівельний”, “Монтажник систем утеплення будівель”, “Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр” імплементовано нові додаткові кваліфікації “Монтаж віконних і дверних металопластикових конструкцій”, “Монтаж плоских покрівель” та “Монтаж теплових насосів”.
Завдяки участі в проєкті «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності» благодійним фондом “Людина” було надано матеріальну допомогу на суму 1247919,56 грн. (встановлено 53 металопластикових вікна, в трьох кабінетах замінено столи та стільці, придбано ноутбуки, інтерактивний комплект, інтерактивна дошка з проєктором, мережеве обладнання).
У 2024 році ДРЦПТО – один з переможців проєкту #100майстерень. Це проєкт Міністерства освіти і науки України, метою якого є оновлення 100 майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть здобувачам освіти ефективно та якісно навчатись професій що мають попит в країні. 9481000 млн. грн. виділили ДРЦПТО для оновлення майстерень будівельного профілю.
В наших оновлених майстернях можна буде опанувати наступні професії:
Завжди в центрі уваги педагогічного колективу є питання національно-патріотичного та фізичного виховання молоді. Підтвердженням цього є:
– створення у 1975 році музейної кімнати «Хлібна симфонія»;
– відкриття у листопаді 2012 року спортивних залів для занять боксом, дзюдо, самбо і сумо.
Успішно працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції.
У сфері проведення патріотичних та спортивних заходів ДПТНЗ «ДРЦПТО» співпрацює з громадськими організаціями: Федерацією козацького традиційного бойового мистецтва «СПАС»; «МГО Кодацьке військо Запорізьке»; військово патріотичним клубом «АЙДАР»; благодійною громадською організацією «Міжнародний благодійний фонд «Максимум», благодійною організацією “Благодійний фонд “Право на захист”, благодійною організацією “Благодійний фонд “КАРІТАС” ДОНЕЦЬК”, благодійною організацією “Благодійний фонд “Українська традиція”