Главная Штукатур
ШТУКАТУР
 
1schШтукатур - одна з найпоширеніших професій в будівництві. Штукатуркою покривають поверхні стін, стель, колон та ін. Вона не тільки додає будівлям велику привабливість, але і підвищує довговічність споруд, захищає від впливу атмосферних опадів, стіни менше пропускають тепло і звук.
История профессии: Перші штукатури з'явилися в Давньому Єгипті за 5000 років до н.е. Працювали ці люди з гіпсом і глиною. Їх завдання полягало в тому, щоб вирівняти поверхню стін, як зсередини, так і зовні будівель. Це була технологія високої якості, оскільки їх робота збереглася і до цього дня. Впродовж століть зміни відбувалися не тільки у складі розчину, але і в типі використовуваних інструментів. Широко поширений нині цемент придумали в XIX столітті шляхом обпалення деяких його складових— гіпсу, глини, вапна і ін. Тоді ж штукатури почали широко застосовувати цей матеріал. На території нашої країни цемент вперше почали використовувати при будівництві храмів, а вже потім   - для будівель іншого призначення..
Соціальна значимість профессии в суспільстві: Будівельники створюють дуже цінний товар — нерухомість. Про неї мріють сотні мільйонів людей по всій планеті. Причетні до створення цієї цінності і штукатури. При здачі багатоповерхового будинку підрядчиком мають бути обштукатурені величезні площі, тому при виконанні внутрішніх робіт на будівництві такої будівлі трудиться декілька десятків штукатурів.
Масовість і унікальність професії : Люди з такою професією працюють в різних організаціях. Адже не тільки будівельні компанії містять бригади штукатурів. Такі фахівці працюють ще і в крупних організаціях з великим об'ємом своїх приміщень, які потрібно постійно ремонтувати і перебудовувати. Будівельники цієї професії мають бути фізично витривалі і не мати алергії на пил. За наявності відповідної освіти штукатур може з часом стати майстром оздоблювальних робіт.
За плюс цієї роботи слід вважати хорошу оплату праці і те, що вона найчастіше виконується усередині будівлі, не доведеться мерзнути або смажитися на сонці. Але все-таки це нелегка праця, при якій неможливо залишатися чистим.
 

СПОРТИВНА РОБОТА