Главная Клуб "Козацтво"

Військово-спортивні змагання «Україна - країна нескорених» до Дня Гідності і Свободи

Обирай свободу рідному народу!
Обирай свободу і добро ідей!
Обирай свободу Заходу і Сходу,
Обирай свободу для усіх людей!

    Україна – це територія гідності і Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.
     Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулася у нас самих, у нашій свідомості. Адже Україна – це територія гідності і свободи.
Тож, до Дня Гідності і Свободи у ДПТНЗ «Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти» відбулися військово-спортивні змагання «Україна - країна нескорених» захід спільно з громадською організацією «Піч о пліч», за участю учасників АТО та за підтримки голови Шевченківської районної у м. Дніпро ради А.В. Атаманенко. 

Read more...

 

IMG-4555d938c4e8d88fd558ca2c97e2a5fa-VПроведення спортивно-художнього фестивалю

«І, покажемо усім, що ми браття козацького роду!»,

Присвяченого Дню Захисника України, Дню українського козацтва та святу Покрови

 Місце проведення: Парк Б. Хмельницького                                            Адреса: м. Дніпро, пр-кт Б. Хмельницького.                                   Дата проведення: 11.10.2017 (середа).

Кількість учасників: Близько 1000 осіб.

Read more...

 

  13

Історія «Половиці»
Начало діяльності «Половицького куреня»
Половицького округа МГО КЗ
Виховання національної гідності та духовності підростаючого покоління, відродження патріотичного руху козацтва, загартування та фізичне вдосконалення, підготовка до служби в збройних Силах України - саме у цих напрямках ведеться плідна робота у Дніпропетровському навчально - виробничому центрі-2 під керівництвом досвідченої людини Віктора Марковича Кривозуба, віце-адмірала, отамана «Половицької Січі» Січеславського округу Міжнародної Громадської організації «Козацтво Запорозьке». Він дуже багато часу приділяє вихованню молоді на козацьких звичаях, бере активну участь у відродженні козацтва.
Про роботу, яка проводилась у Дніпропетровському навчально-виробничому центрі-2 дізнались відомі козацькі діячі Січеславського округу   Міжнародної  Громадської Організації «Козацтво Запорозьке».
Козацькі ватажки зацікавились нашими планами, ухвалили дії і вирішили створити на нашій базі козацький курінь. Після пошуку історичних даних про поселення козаків на Дніпропетровщині виявилося, що перше поселення козаків було в нинішній централь­ній частині нашого міста і називалося «Половиця». Так було прий­нято рішення про назву куріння «Половицьким» і подано документи на затвердження в Верховну козацьку Раду МГО «Козацтво Запорозьке» Верховному отаману, Київському та всієї України маршалу козацтва Дмитру Сагайдаку.
Нас підтримати і згодом виросло козацьке об'єднання, яке стало альтернативою допризовної підготовки юнаків до служби в Збройних Силах країни з воєнно-патріотичного виховання.
Перший обласний турнір з «Козацького двобою» на кубок головного отамана Січеславського округу   генерала козацтва Миколи Гордієнка
Продемонстровані заходи - є приклад того, що ми відвертаємо молодь від злочинів, барів, мережі ігрових закладів, проституції, а велику увагу приділяємо вихованню духовних та моральних цінностей, фізичному розвитку та загартованості. Це події соціального ставлення дітей, як повноправних членів суспільства. Керівництво навчальних закладів профтехосвіти, загально освітніх шкіл та козацьке керівництво дійсно роблять все можливе для того, щоб юне покоління українців мало можливість реалізувати весь свій потенціал та зростати щасливими.
Перший обласний турнір з боротьби «Дзюдо» та «Козацької боротьби» 

на кубок головного отамана Січеславського округу МГО КЗ
генерала козацтва Миколи Гордієнка
На святі патріотизму окрім козацького двобою на виявлення найсильніших, спритних та мужніх юнаків було впроваджено демонстрацію елементів козацьких ігор. Козакам та козацьким джурам було надано можливість показати свою фізичну силу у змаганнях по    перетягуванню    ваги    і метанню ваги.
Тут відбулося посвячення в козацькі «джури», де юнаки давали заповіді шанувати віру та звичаї свого народу і предків, вивчати історію козацтва та України, зберігати культурну спадщину своєї держави, бути милосердним та добрим господарем, опановувати народні ремесла. А молодим козакам «Високогірного куреня» було видано посвідчення. Тут «Дніпровський» сімейний курінь Олега Літвіна прийняв до своєї династії «козаченьків» віком 7 років.
  126
Нам відомо з історії, що важливою умовою фізичного і морального здоров'я козаків була проста, різноманітна, поживна їжа. Ось і сьогодні свято не залишилось без смачн
ого конкурсу. Юнаки готували саламаху (страва з товченого часнику з сіллю і хлібом, духмяні гречані галушки та традиційний козацький куліш, а запивали всі ці козацькі страви узваром). Цю найхарактернішу козацьку їжу полюбляли не тільки козаки, а й взагалі українці. Переможцем цього змагання по праву став «Половицький курінь», друге місце призначено «Водянському куреню», а третє -«Кам'янецькому» з Дніпродзержинську.
Всіх переможців змагань та їх учасників було нагороджено коштовними подарунками, а окремих отаманів за особливий внесок у розвиток козацької справи - медалями. Вручав нагороди Гетьман України та Діаспори Дмитро Сагайдак.
Проведені змагання - це яскравий приклад того, що в наших навчальних закладах козаки займаються спортом не тільки для власного задоволення й здоров'я, а також для збереження культурної спадщини України.
 

СПОРТИВНА РОБОТА